Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara Vadisi Turu...

 • Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara Vadisi Turu: Düşler Diyarına Yolculuk… Yeni yılı Kapadokya'da karşılamaya ne dersiniz? 
Bu büyülü atmosferi #tatilcoilekeşfet 'in !
 • Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara Vadisi Turu: Düşler Diyarına Yolculuk… Yeni yılı Kapadokya'da karşılamaya ne dersiniz? 
Bu büyülü atmosferi #tatilcoilekeşfet 'in !
 • Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara Vadisi Turu: Düşler Diyarına Yolculuk… Yeni yılı Kapadokya'da karşılamaya ne dersiniz? 
Bu büyülü atmosferi #tatilcoilekeşfet 'in !
 • Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara Vadisi Turu: Düşler Diyarına Yolculuk… Yeni yılı Kapadokya'da karşılamaya ne dersiniz? 
Bu büyülü atmosferi #tatilcoilekeşfet 'in !
 • Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara Vadisi Turu: Düşler Diyarına Yolculuk… Yeni yılı Kapadokya'da karşılamaya ne dersiniz? 
Bu büyülü atmosferi #tatilcoilekeşfet 'in !
 • Ihlara Vadisi, Yeraltı Şehirleri
 • Yılbaşı Eğlencesi
 • Balon Turu, Balon Seyir Turu
 • Asmalı Konak, Paşabağları, Üç Güzeller
 • Çanak Çömlek Atölyeleri, Devrent Vadisi
Düşler Diyarına Yolculuk… Yeni yılı Kapadokya'da karşılamaya ne dersiniz?
Bu büyülü atmosferi #tatilcoilekeşfet 'in !

Güzel Atlar Ülkesi: Büyülü Kapadokya

"Kapadokya" denince aklımıza her ne kadar Nevşehir gelse de¸ aslında burası "Kırşehir¸ Niğde¸ Aksaray ve Kayseri"yi de içine alan bir bölgenin genel adıdır. Bu coğrafya¸ her hâliyle bir doğa harikasıdır. Kapadokya¸ Pers dilinde "Güzel Atlar Ülkesi" demektir.

Bir turizm harikası olan Nevşehir'de "Avanos¸ Ürgüp¸ Göreme¸ Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri¸ El Nazar Kilisesi¸ Aynalı Kilise¸ Güvercinlik Vadisi¸ Derinkuyu Yeraltı Şehirleri¸ Ihlara Vadisi¸ Selime Köyü¸ Çavuşin¸ Güllüdere Vadisi¸ Paşabağ¸ Zelve" belli başlı görülmesi gereken yerlerdir. 

Nevşehir tarih boyunca nice köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Kayalar oyularak yapılan yerleşim yerleri ve ibadethaneler ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Bu topraklarda değişik inançlara sahip insanlar bir arada hoşgörüyle yaşamıştır.

 Nevşehir'de insanı kendine çeken bambaşka bir güzellik ve özellik vardır. Bir giden¸ bir daha gitmek ister bu topraklara. Bin kez gitseniz de bin birinci kez gitmenin hesaplarını yaparsınız. Gittikçe ünsiyet kurarsınız bu masal diyarıyla..

Nevşehir'e gidip de rengârenk balonlara binmemek olur mu? 

Baloncular bu gizemli yolculuğa "havadan doğa yürüyüşü" diyorlar.  Tabir caizse¸ uçsuz bucaksız göklerde özgürlüğe tutunmak¸ yer çekimine direnmek… Ayaklarınızın altında gizemli peribacaları¸ göklerde öylece süzülüyorsunuz. Aşağıda düşler ülkesi¸ siz sanki bir prens veya prensessiniz. Balon¸ peribacalarına o kadar yakın geçer ki elinizi uzatsanız dokunacakmış gibi olursunuz. Doyumsuz görsel şölenler yaşarsınız. Balon turunun belli bir rotası olduğu söylenemez. Rotayı daha çok o günkü hava akımı ve rüzgâr belirler. At biniciliği¸ bisiklet ve ATV turları da balona alternatif aktiviteler olarak dikkat çekmektedir. TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

21.00 İncirli Dilek Pastanesi Önü (Metrobüs Durağı)

21.30 Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı)

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü

22.15 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü)

22.30 Çayırova McDonald’s Önü

23:15 İzmit Halkevi Durağı

00:00 Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü) Gece, belirtilen kalkış noktalarında misafirlerimizle buluştuktan sonra araç içi ikramlar eşliğinde başlayan yolculuğumuzun ardından sabah yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrası, -Kahvaltı ekstra ücretli, isteğe bağlıdır.- Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz.

Ardından tekrar hareket ederek Kapadokya oluşumunun en önemli bileşenlerinden biri olan Hasan Dağı’nın manzarası eşliğinde bölgedeki ilk durağımız Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda, doğal bir oluşum olan ve Hristiyanlığın önemli İnziva mekanlarından olan Ihlara Vadisi’ni rehberimizin anlatımlarıyla dolaşmaya başlıyoruz. Ihlara Vadisi boyunca sayıları oldukça fazla olan Kaya Oyma Kiliselerin başlıcaları, Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni rehberimizi anlatımları eşliğinde gezerken, devamında Melendiz Çayı’nın hoş akışı boyunca yürüyerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Turumuza devam ederken bir sonraki gezi noktamız Narlı Kuyu Krater Gölü olacak. Manzara eşliğinde isteyen misafirlerimiz sıcak içeceklerle manzarayı doyasıya izleyebilir, isteyen misafirlerimiz bu manzarayı fotoğraflayarak ölümsüzleştirebilir. Sıcak içeceklerimizi içtikten ve fotoğraflarımızı çektikten sonra Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne doğru hareket ediyoruz. (Yoğunluk durumunda Kaymaklı Yeraltı Şehri ziyaret edilecektir.) İhtiyaç oldukça yer altına doğru kazılarak galerilerin oluşturulduğu ve çok sayıda kişinin bir arada yaşayabileceği Yeraltı Şehrini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ayrılmamızın ardından ise öğle yemeği için restoranımıza doğru hareket ediyoruz. -Öğlen yemeği ekstra ücretli, isteğe bağlıdır.- Öğle yemeği sonrası gezeceğimiz ilk durağımız ise Hristiyanlığın tarihsel gelişiminde en önemli yerlerden birine sahip olan Göreme Açık Hava Müzesi olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde görmeye başlayacağımız Göreme Açık Hava Müzesi’nde Aziz Basil, Azize Barbara, Elmalı Kilise, Yılanlı (Onohrius) Kilise, Mutfak ve bağlantılı alanlar (Kiler, Yemekhane) gezilerimiz ardından Göreme’den ayrılıyoruz. Göreme programımızın bitmesinin ardından yerel ve dünyaca bilinen şaraplık üzümlerden yapılan şaraplar hakkında bilgi almak, tadına bakabilmek ve satın almak için Turasan Şarap Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz.. Fabrika ziyaretimiz esnasında isteyen misafirlerimiz Asmalı Konak ziyareti gerçekleştirip, dolaşabilir. Burada ki zamanımızın bitmesiyle beraber günün yorgunluğunu atabileceğimiz otelimize hareket ediyoruz.

Dinlenmemizin ardından akşam yemeğimizi otelde yedikten sonra dileyen misafirlerimiz Türk Gecesine katılabilir. -Türk Gecesi ekstra ücretli olup, isteğe bağlıdır.- Katılmak isteyen misafirlerimizle beraber belirtilen saatte otel önünde buluşup Türk Gecesine doğru hareket ediyoruz.

Bizler için rezerve edilmiş yerlerimize oturduktan sonra eğlencemiz başlıyor. Güzel ülkemizin tüm bölgelerinden halk oyunlarının sergilendiği şov boyunca eğlenceli dakikalar geçirecek ve ülkemizin kültürel zenginliğine bir kez daha hayran kalacaksınız. İsteyen misafirlerimiz belirli zamanlarda halk oyunları ekibine katılabilirler. Gecenin sonunda ise sahne size kalıyor. Gecenin bitimiyle beraber hep beraber aracımıza binip tekrardan otelimize dönüyoruz.

-Akşam yemeği, konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde-
Konaklama: By Cappadocia Hotel & SPA

2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

Balon turu ve balon izleme turu için önceden belirlenen sabah erken saatte dileyen misafirlerimizle buluşarak balonların kalkış alanına doğru gidiyoruz. -Balon ve Balon izleme turumuz ekstra ücretli, isteğe bağlıdır.-

Balonların hazırlanışını ikram edilen çay ve poğaça eşliğinde izliyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından kalkışa geçiyoruz. Ortalama bir saat sürecek olan Balon gezimizde gün doğumu eşliğinde doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen peri bacalarını ve tüm bölgeyi izleyeceğiz. Balon turumuzun bitmesinin ardından belirtilen noktalara iniş yaptıktan sonra ikram edilen şampanya eşliğinde verilen sertifikalar mutlaka yapılması gerek aktivite olarak kabul edilen Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek. Dileyen misafirlerimiz olarak balon izleme turumuza katılabilirler. Bu turumuzda balonların kalkış anından izlemeye başlayarak balonların havadaki muhteşem görüntülerini ölümsüzleştirebiliyoruz. Birbirinden güzel fotoğraflar yakalayacağımız bu tur balon uçuşları bitene kadar devam edecektir. Balon turuna katılan misafirlerimiz sertifikalarını da aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Balon ve balon izleme turunun ardından otelimize varışımızla bugün yapılacak olan program için hazırlanmamıza yeterli vakit olacaktır.

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından, sabah rehavetini üzerimizden atabileceğimiz büyük ve şapkalı peri bacalarının en yoğun olduğu bölge olan Paşabağ yürüyüşümüzü rehberimiz eşliğinde gerçekleştirerek güne güzel bir başlangıç yapıyoruz. Yürüyüşümüz ardından herkesin farklı karakterlere benzettiği birbirinden farklı peri bacalarının olduğu Devrent Vadisi gördüğümüz diğer gezi noktamız olacaktır. Devrent Vadisi gezisi sonrası volkanik özelliğinden dolayı değerli ve yarı değerli taşlara sahip olan Kapadokya’nın ve dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen taşların işlenerek değerli madenlerle birleştirildiği ve aynı zamanda onyx ürünlerinin de yapıldığı Onyx Taş Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada bizlere verilen bilgilerin ardından alışveriş yapmak isteyen misafirlerimizle beraber alışverişimizi yaptıktan sonra aracımızın bizi beklediği, bölgenin en güzel panorama noktalarından biri olan Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Nazar ve çömlek ağaçları ile birleşince muhteşem fotoğraflar yakalayabileceğiniz Güvercinlik Vadisi’nden fotoğraflarımızı çektikten sonra ayrılıyoruz. Buradan hareketle öğle yemeğimizi yiyeceğimiz restoranımıza gidiyoruz. -Öğlen yemeği ekstra ücretli, isteğe bağlıdır.- Öğle yemeğimizin ardından Kapadokya bölgesi için bin yılların geleneksel işçiliği olan Çanak – Çömlek işçiliğini tanıyıp bilgi alabilmek için Çanak – Çömlek atölyesine gideceğiz. Atölyede ustalarımızın bize verdiği bilgiler ve örnek olarak yapacakları çömleği canlı izledikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Daha sonra İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki turda görüşme dileğiyle misafirlerimize veda ediyoruz.Konaklama: 2. gün akşamı otel konaklaması yoktur.
DAHİL OLANLAR:
•Gidiş-Dönüş Ulaşım Ücreti

•1 Gece Otel Konaklaması

•1 Sabah Kahvaltısı

•1 Akşam Yemeği

•Seyahat Sigortası

•Profesyonel Rehberlik Hizmeti

•Belirtilen Çevre Gezileri

HARİÇ OLANLAR:
- İlk Sabah Kahvaltısı
- Öğle Yemekleri
- Balon Turu
- Balon İzleme Turu
- Atv Safari Turu
- Müze - Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Kişisel Harcamalar
- Türk Gecesi

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#KAP2021
LOKASYON:
Kapadokya
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
BULUŞMA:
21.00 İncirli Dilek Pastanesi Önü (Metrobüs Durağı) 21.30 Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı) 22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü 22.15 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü) 22.30 Çayırova McDonald’s Önü 23:15 İzmit Halkevi Durağı 00:00 Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

349TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Yılbaşı Özel Kapadokya Ihlara... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.